Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğlencenin,Paylaşımın Zirveye Vurdugu adres Forumca ...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Soğuk Büfe

YazarMesaj
Crazy-bebey
Yönetici
Yönetici
Crazy-bebey

Ruh Hali : Soğuk Büfe 1172
Takım : Soğuk Büfe 1447

Soğuk Büfe Empty
MesajKonu: Soğuk Büfe   Soğuk Büfe Icon_minitime10/4/2008, 3:19 pm

Soğuk Büfe Bufe

Murathan Mungan

Soğuk Büfe ( Lise Kütüphanesi )

Murathan Mungan’ın yazın serüveni “ Soğuk Büfe’yle” devam ediyor yazar kitabında “çeşitli yıllara dağılmış bir”maceranın”, farklı tatlardaki yazılarından oluşan bu kitabın yapısını,okuru bu anlamda daha serbest kılmayı amaçlayan sergilemeci bir tutum gözeterek kurmak istedim.Buradan kalkarak, yalnızca kitabın adının değil, yazıların öbeklendiği bölüm başlıklarının da kimi çağrışımlara yaslanmasını amaçladım.Örneğin, “Şampanya Köpüğü Yazılar” başlığı, içerdiği yazıların bir çeşit hafiflik taşıdığının da işaretidir.(s.7)

Kimi yazılar, yazıldıkları dönemin ruhunu yansıtırken, kimi yazılar, yazarın kendi gelişim çizgisine değin köklü ipuçları taşır; kimi yazılar erken düşünülmüş ya da ifade edilmiş şeylerin tanıklığını yüklenir; Kimi yazılar eğlenceli bir mizah tonuna yatkınken,kimileri polemiğe yol açacak kıvılcımları barındırır.Bazı yazılarsa tamamen kişisel nedenlerle,örneğin

taşıdıkları “hatıra kuvvetiyle”bir kitapta yer alırlar.Deneme dolaylarındaki düzyazılar, konularıyla kurdukları ilişkide daha doğrudan “bir aydınlatma düzenine” sahip olduklarından, yazarın düşünceleri, gözlemleri, dikkatleri, eğilimleri, ilgi alanları, yönsemeleri hakkında daha doğrudan bilgi verir.(s.9)

Paranın Cinleri( 1999), Son İstanbul (1999), Kaf Dağının Önü (1999), Üç Aynalı Kırk Oda (1999), Soğuk Büfe (2001)

Paranın Cinler (Lise Kütüphanesi )

Son İstanbul ( “ )

Kaf Dağının ( “ )

Üç Aynalı Kırk Oda ( “ )

Soğuk Büfe ( “ )
http://www.marasultraslan.tr.gg

Soğuk Büfe
1 sayfadaki 1 sayfası